top of page
CHANNEL REGATTA kopya.jpg

TARİHÇEMİZ

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü 1992 yılında Marmaris’li yatçılar tarafından kurulmuştur. Kulübün kuruluşundan önce sözkonusu yatçılar kendi aralarında çeşitli amatör yarışlar düzenlemişler, kulübün kuruluşunu müteakiben bunu resmi bir buluşma haline getirme fırsatını yakalayarak, ilk Marmaris Yarış Haftası’nı düzenlemişlerdir.

MIYC’ın bugün yaklaşık 200 üyesi olup, her yıl Marmaris Yarış Haftası’nda dünyanın her yanından gelen yaklaşık 200 yata ve 2000 yarışçıya ev sahipliği yapmaktadır.

MIYC uzun yıllardır aynı zamanda Marmaris Uluslararası Yat Festivali’nin ana organizatörüdür. Bu uluslararası organizasyon yerli mürettebatlı yat ve acentelere kendilerini ve charter destinasyonu olarak Türkiye’yi tanıntma imkanı vermektedir.

Festivalin ilk yıllarında MIYC birkaç standla Yat ve Yat Malzemeleri Fuarı’nı da başlatmıştır. 2001 yılından bu yana bu aktiviteyi büyüten kulüp yat ve yat malzemeleri fuarını ayrı bir organizasyon olarak yürütmektedir. Fuar her yıl festival zamanı organize edilerek bölgedeki mevcut denizcilik sektörüne ekstra potansiyel sağlamaktadır.

YÖNETİM KURULUMUZ

ZAFER ÖZNUR.jpeg

President

ZAFER ÖZNUR

EROLALGÜL.jpeg

Commodore

EROL ALGÜL

DOĞUKANKANDEMİR.jpeg

Vice Commodore

DOĞUKAN KANDEMİR

BÜLENTÇELİK.jpg

General Secretary

BÜLENT ÇEVİK

HALİTMETİNKESGİN.jpeg

Treasurer

HALİT METİN KESGİN

METİNÇAKIR.jpeg

Member

METİN ÇAKIR

DENİZMUSTAFAÇEVİK.jpg

Member

DENİZ MUSTAFA ÇEVİK

BAŞKANLARIMIZ

bottom of page